Časté dotazy

Je tábor určen jen pro malé a střední plemena psů? 

Tábor je pro všechny:) já mám třeba rotvajlera kříženého fundlákem a pomáhat mi letos bude i můj kříženec středoasiata. Jezdí k nám bernardýnka Eliška, výcvku se úžastnili tosa inu, bandog, irský vlkodav, německá doga a cane corso v hojném počtu atd.:)) ne, o velikosti psů to není. Každý pes má být vychovaný a jen tak může být i šťastný.

Mohou se účastnit kříženci?

Věřím, že odpověď je obsažena už v mé minulé reakci. Plemeno, velikost, věk, barva - nc z toho není určující ani diskriminující:)

Ostatně každý pes je velký jen tak, jak ho my - lidé, necháme vyrůst!

Jak je to s háravými fenami?

I ty k nám samozřejmě mohou.

Mám štěně a moc toho ještě neumí, můžeme přijet?

To podstatné, co by měl majitel štěněti dopřát je především socializace, množství kontaktů s přátelskými lidmi a psy, dostatek podnětů, her, odpočinku a lásky. A ze základů věcí, cviků, dovedností, kterou formou hry v tomto období "dobře uděláte", budete oba - pes i vy - čerpat celý jeho život.

Jak já vloni přivolávala Svojanov kvůli Merlinovi.

Merlin byl (a stále je) velké štěně - kříženec středoasijského pasteveckého psa a barzoje, který byl zabaven pro týrání a ze řetězu toho moc nestihl poznat. Tak strašně rád chtěl poznávat (na rozdíl od lidí) psí kamarády, ale najděte na vesnici někoho, kdo se nebojí o svého psa při pohledu na kňučícího obříka. A proto jsem se tak těšila na Svojanov. Tam měl a zase bude mít spoustu psí kamarádů různých velikostí a temperamentu na úžasné psí hry, žužlání, honění...A kdo byl na Svojanově jistě mi potvrdí, že pozorovat dvacet psů při vodních hrách je prostě balzám na duši.   Nyní Merlin ještě kontakty chce, vyhledává a učí se. Za rok, za dva už o cizí psy stát nebude, ale díky dobrému základu, bude vědět jak se k nim chovat.

Nejde tedy jen o výcvik v rámci hodin na place, ale hry, pobyt mezi takovým množství lidí a psů jsou tím nejlepším, co psu ( a vlastně i sobě) můžete dát.Webdesign pro chovatele

Kontakt: jansova@pespritelcloveka.cz
Stanislava Jansová

 

 

 

výcvikové tábory pro psy